بیماری پسوريازيس چيست؟وراه درمان آن

by

تذکر :اطلاعات ذیل اطلاعات عمومی در باب این بیماری است .اختلاف ما با نظریات ذیل دراین است که اولا بیماری قابل درمان است و ثانیا منشا  اصلی آن در جسم و  بدن نیست

ريشة لغت پسوريازيس از يك كلمة يوناني است كه به معناي خارش است. اين بيماري يك بيماري شايع پوستي است كه لزوماً خارش دار نبوده با پلاكهاي قرمز رنگ همراه با پوسته ريزي مشخص مي شود. پسوريازيس اشكال گوناگون با شدتهاي متفاوت داشته و مسري هم نمي‌باشد.

پسوريازيس چگونه ايجاد مي‌شود؟

امروزه مشخص شده است كه پسوريازيس يك بيماري مرتبط با سيستم ايمني بدن است. در طي اين بيماري سيستم ايمني با ارسال سيگنال‌هاي معيوب موجب تسريع رشد سلول‌هاي پوست مي‌شود. در واقع در حالت عادي سلول‌هاي پوست بطور دائم از لايه‌هاي زيرين به طرف سطح حركت كرده، در آنجا هسته‌هاي خود را از دست داده و بصورت پوسته‌هاي مرده از بدن دفع مي‌شوند. اين روند بطور معمول حدود يك ماه به طول مي‌انجامد، اما در جريان پسوريازيس، چرخه حيات سلول‌هاي پوست بر اثر همان اشكالات سيستم ايمني، سرعت يافته، در نتيجه چندين لايه سلول مرده در سطح پوست تجمع پيدا مي‌كنند كه همان پوسته‌هاي پسوريازيس را تشكيل مي‌دهند.

ميزان شيوع پسوريازيس در جامعه چقدر است؟

بيماران اغلب تمايل دارند كه بدانند آيا افراد ديگري نيز با بيماري مشابه آنها در جامعه وجود دارند يا خير؟ پسوريازيس از جمله بيماري‌هاي شايع پوست است، طوريكه تخمين زده مي‌شود حداقل يك درصد از مردم جهان به اين بيماري مبتلا باشند، بنابراين اگر شما از پسوريازيس رنج مي‌بريد، بايد بدانيد دست كم ۷۰ ميليون نفر ديگر در دنيا با شما در اين درد شريك هستند!

البته شيوع پسوريازيس نيز همانند بسياري از بيماري‌هاي ديگر در نواحي مختلف دنيا متفاوت است و به نظر مي‌رسد بخصوص در كشورهاي اسكانديناوي بيشترين شيوع را داشته تا ۶ درصد از جميعت اين نواحي ممكن است به پسوريازيس مبتلا باشند، در حاليكه بر عكس در ميان اسكيموها، ژاپني‌ها و غرب آفريقا پسوريازيس بيماري نادري محسوب مي‌شود.

اگرچه آمار دقيقي در مورد شيوع بيماري در مملكت ما وجود ندارد، اما بايد گفت پسوريازيس در ايران نز جزو بيماري‌هاي شايع پوستي بوده، به نظر مي‌رسد در شمال ايران حتي از شيوع بالاتري نيز برخوردار باشد.

پسوريازيس در چه سني ايجاد مي‌شود؟

پسوريازيس اغلب در سنين جواني شروع مي‌شود، اما مي‌تواند در هر سني از دوران نوزادي تا سنين كهولت شروع شود. هم زنان و هم مردان تقريباً به يك نسبت به اين بيماري مبتلا مي‌شوند.

بيماري از كجا مي‌آيد؟ و چه عواملي در بروز آن دخيل هستند؟

اين سئوال اغلب از اولين سوالاتي است كه بيمار مبتلا به پسوريازيس يا همراهان وي از پزشك خود مي‌پرسند. پاسخ به اين سوال گرچه چندان ساده نيست اما بطور اختصار مي‌توان گفت كه عوامل متعددي در ايجاد شدن بيماري پسوريازيس موثرند و به اصطلاح اين بيماري يك بيماري چند عاملي يا موتي فاكتوريال است. از ميان اين عوامل بدون شك وراثت نقش اساسي دارد. بررسي‌هاي متعدد ژنتيكي نقش ارث را ثابت كرده است، هرچند تنها در ۳/۱ موارد، سابقة وجود بيماري در ساير اعضاي خانواده ديده مي‌شود. اين مسئله نشان دهندة آن است كه عوامل ديگري غير از وراثت نيز در پديد آمدن اين بيماري دخيل هستند كه از مهمترين اين عوامل مي‌توان به موارد زير اشاره كرد؛

۱- عوامل روحي: بي‌شك استرس‌هاي مختلف روحي و هيجاني در بروز يا تشديد بيماري پسوريازيس موثرند و در بسياري از موارد خود بيمار به رابطه اين استرس‌ها با بيماري خويش پي مي‌برد.

۲- عفونتها: در مورد ارتباط عفونت‌ها با پسوريازيس اتفاق نظر وجود ندارد. شايد تنها رابطه ثابت شده بين اشكال قطره‌اي پسوريازيس و عفونتهاي حاد استرپتوكوكي باشد.

۳- صدمات فيزيكي: علاوه بر استرس‌هاي روحي، صدمات فيزيكي به پوست نيز مي‌تواند باعث ايجاد شدن پسوريازيس در محل ورود آسيب شود. بطور شايع خود بيمار نيز اين تجربه را پيدا مي‌كند كه درست در محل خراشيدگي پوست يا محل برش جراحي، ضايعات پسوريازيس ايجاد مي‌شوند. روي همين اساس است كه به بيمار مبتلا به پسوريازيس توصيه مي‌شود كه از كندن پوسته‌ها و خراشيدن پوست خود پرهيز كند، چراكه اين عمل مي‌تواند باعث تشديد بيماري وي شود.

۴ – داروها: بسياري از داروهايي كه بيمار مصرف مي‌كند مي‌تواند باعث ايجاد شدن يا شعله‌ور شدن پسوريازيس شود. از مهمترين اين داروها مي‌توان به تركيبات ليتيوم، داروهاي مسدود كننده بتا مثل پروپرانولول و اتنولول، داروهاي ضد مالاريا مثل كلروكين، كلونيدين و تركيبات يد اشاره كرد.

۵ – عوامل هورموني و متابوليك: پسوريازيس اغلب با عوامل هورموني نيز در ارتباط است. براي مثال بطور معمول در جريان حاملگي، پسوريازيس تخفيف يافته و برعكس پس از حاملگي و در جريان شيردهي تشديد مي‌شود. همچنين كمي كلسيم خون نيز مي‌تواند باعث تشديد پسوريازيس شود.

۶- نور آفتاب: اكثر بيماران اذعان مي‌دارند كه بيماري ايشان در زمستان بدتر مي‌شود. شواهد گوناگون ديگر نيزحاكي از آن است كه نور آفتاب باعث بهبودي پسوريازيس مي‌شود. با اين وجود هستند بيماراني كه نور آفتاب باعث شعله ور شدن بيماري‌شان مي‌شود. روي همين اصل توصيه مي‌شود كه بيمار مبتلا به پسوريازيس از نور شديد آفتاب پرهيز كند.

آيا بيماري پسوريازيس مسري است؟

با توجه به عوامل بر شمرده شده در مورد منشأ بيماري، مشخص مي‌شود كه پاسخ اين پرسش به روشني منفي است و بيمار و همراهان وي نبايد كوچكترين نگراني از اين بابت داشته باشند. بنابراين، اگر هم بيماري در شخص ديگري از اعضاي خانواده ايجاد شده است نه به علت سرايت از فرد مبتلا، بلكه اغلب به خاطر زمينه‌هاي ژنتيكي مشترك است. همينطور اگر بيماري در يك فرد رو به گسترش است، نه به علت سرايت از كانوني به كانون ديگر، بلكه به خاطر سير بيماري و بعضاً به علت صدماتي است كه فرد به پوست خويش وارد كرده است.

آيا پسوريازيس ارثي است؟

همانگونه كه گفته شد ارث نقش مهمي در بيماري پسوريازيس دارد, اما ژن واحدي براي اين بيماري وجود ندارد. بيماران مبتلا به پستوزيازيس اغلب دوست دارند بدانند كه آيا فرزندانشان نيز به اين بيماري دچار خواهند شد يا خير؟ پاسخ به اين سئوال، چندان ساده نيست. بطور كلي مي‌توان گفت اگر تنها يكي از والدين به بيماري دچار باشند, احتمال ابتلاي فرزندشان كمتر از ده درصد خواهد بود اما اگر هر دوي والدين مبتلا به پسوزيازيس باشند تا ۴۰ درصد اين احتمال وجود خواهد داشت.

علائم بيماري پسوريازيس چگونه است؟

اگرچه پسوريازيس نام خود را از خارش گرفته است اما معمولاً بيماران چندان از اين نظر شكايت ندارند. در واقع جدا از درگيري مفصلي كه آن هم تنها در درصد كمي از بيماران اتفاق مي‌افتد، پسوريازيس چندان بر سلامتي فرد تأثير نمي‌گذارد و اغلب فقط از نظر زيبايي است كه بيمار را نگران مي‌سازد.

پسوريازيس در اشكال گوناگون ديده مي‌شود، اما شايع‌ترين شكل آن كه پسوريازيس معمولي ناميده مي‌شود بصورت پلاكهاي قرمز رنگ با پوسته‌ريزي قابل توجه، اغلب در سر، آرنج‌ها، ساعدها، زانوها و ساير نواحي تحت فشار ديده مي‌شود.

گاهي اوقات پلاكهاي فوق‌الذكر بخش قابل توجهي از سطح پوست را درگير مي‌كنند كه در اين حالت اصطلاحاً به آن پسوريازيس ژنراليزه مي‌گويند و گاهي هم تقريباً تمام سطح بدن دچار قرمزي و پوسته‌ريزي مي‌شود كه حالت خطيري از پسوريازيس را ايجاد مي‌كند كه پسوريازيس اريترودرميك ناميده شده، نياز به مراقبت ويژه دارد.

علاوه بر اين ممكن است ضايعات پوستي پسوريازيس بسيار كوچك و متعدد باشند كه اصطلاحاً به آن پسوريازيس قطره‌اي مي‌گويند كه بخصوص در كودكان و پس از عفونتهاي استرپتوكوكي ديده مي‌شود.

ندرتاً ضايعات پوستي در پسوريازيس بصورت ضايعات حاوي چرك تظاهر پيدا مي‌كنند كه در اين حالت به آن پسوريازيس پوسچولار مي‌گويند.

نهايتاً همانگونه كه گفته شد ممكن است در جريان بيماري پسوريازيس مفاصل نيز درگير شوند كه به آن آرتريت پسوريازيي مي‌گويند. آرتريت پسوريازيس معمولاً در افراد بزرگسال ايجاد شده و خود در اشكال گوناگون ديده مي‌شود. معمولاً يك يا چند مفصل محيطي بطور غير قرينه مبتلا مي‌شوند، اما اين امكان وجود كه مفاصل انگشتان، ستون فقرات و ساير نواحي هم درگير شوند.

علاوه بر اشكال گوناگون پسوريازيس، شدت آن نيز در افراد مختلف متفاوت است. ممكن است تنها ناحيه‌اي از سر يا زانوها درگير باشد و يا اينكه برعكس تقريباً تمام سطح پوست مبتلا باشد. راه‌هاي مختلفي براي تعيين شدت پسوريازيس وجود دارد. پزشكان متخصص پوست معمولاً از روش ويژه‌اي استفاده مي‌كنند كه به آن اندكس PASI مي‌گويند. روش ساده‌تر آن است كه اگر كمتر از ۲ درصد سطح بدن درگير باشد، آن را خفيف ناميده، اگر بين ۳ تا ۱۰ درصد سطح بدن درگير باشد، پسوريازيس با شدت متوسط و اگر بيش از ۱۰ درصد سطح بدن درگير باشد، شديد تلقي مي‌شود. همچنين ميزان تأثير پسوريازيس بر كيفيت زندگي راه ديگر اندازه‌گيري شدت پسوريازيس است كه لزوماً هم با شدت پسوريازيس مرتبط نمي‌باشد.

علاوه بر پوست، چه اعضاي ديگري در پسوريازيس ممكن است مبتلا شوند؟

همانگونه كه گفته شد در درصد كمي از بيماران مبتلا به پسوريازيس مفاصل درگير مي‌شود. همچنين در بخشي از بيماران ناخن‌ها درگير مي‌شوند. اين امر بخصوص در افرادي كه درگيري مفصلي دارند بيشتر ديده مي‌شود. درگيري ناخن‌ها ممكن است بصورت جدا شدن صفحه ناخن از بستر ناخن، بروز نقاط ريز روي ناخن، ضخيم شدن زير ناخن و يا تغيير شكل و تغيير رنگ ناخن تظاهر كند. اگرچه در درصد بالايي از بيماران پسوريازيس، ناحيه سر درگير مي‌شود، اما اين مسئله باعث ريزش مو نمي‌شود.

راه تخشيص بيماري چيست؟

پسوريازيس اغلب با معاينه باليني تشخيص داده مي‌شود و هيچ تست خوني براي تشخيص آن وجود ندارد، هر چند گاهي اوقات انجام برخي آزمايشات براي يافتن علل شعله‌ور كنندة آن ضروري است. در هر حال در موارد مشكوك، مي‌توان از بيوسپي پوست استفاده كرد. در اين روش پزشك با بريدن تكة كوچكي از پوست و بررسي آن زير ميكروسكوپ، بيماري را تشخيص مي‌دهد.

آيا پسوريازيس قابل درمان است؟

واقعيت اين است كه خير! در حال حاضر اين بيماري درمان قطعي ندارد. كما اينكه بيماري قند، فشار خون و بسياري از بيماري‌هاي ديگر نيز درمان قطعي ندارند. اما داروهاي بسياري وجود دارند كه با استفاده از آنها، بيماري پسوريازيس كنترل مي‌شود و گاه بيمار تا مدتها عاري از هرگونه ضايعه باقي مي‌ماند. همانگونه كه قبلاً گفته شده پسوريازيس طول عمر فرد را كم نمي‌كند، مسري نبوده، باعث ريزش مو نشده و در واقع از بسياري از بيماري پوستي ديگر، بهتر كنترل مي‌شود.

روش‌هاي درمان پسوريازيس كدامند؟

با توجه به متفاوت بودن پسوريازيس در افراد مختلف، روش درمان در هر فرد بسته به سن، جنس، شغل، وسعت بيماري و بسياري از عوامل ديگر متفاوت خواهد بود.

در حال حاضر داروهاي موضعي بسياري وجود دارند كه در درمان پسوريازيس مصرف مي‌شوند.

كورتيكوستيروئيدهاي موضعي معمولاً شايعترين درماني است كه براي پسوريازيس استفاده شده، باعث كم شدن التهاب و تحريك پذيري پوست مي‌شود. خيلي از اوقات پزشك تركيبي از يك داروي از بين برنده لايه شاخي (كراتوليتيك) و استيروئيد موضعي را براي شما تجويز مي‌كند. نكته مهم در مصرف كورتيكوستيروئيدهاي موضعي آن است كه غالباً پس از مدتي، ديگر آن پاسخ مطلوب ابتدايي حاصل نمي‌شود، ضمن آنكه خطر نازك شدن پوست در اثر مصرف اين داروها نيز وجود دارد. بنابراين انتخاب دقيق نوع استيروئيد موضعي و مصرف درست آن مي‌تواند باعث كم شدن اين اثرات ناخواسته شود.

علاوه بر كورتيكوستيروئيدهاي موضعي و داروهاي كراتوليتيك داروهاي قديمي‌تري چون تركيبات تار قطران و آنترالين نيز از مدت‌ها قبل در درمان پسوريازيس بكار رفته، با اثرات قابل قبول همراه هستند. همچنين استفاده از تركيبات موضعي ويتامين D نيز در درمان اين بيماري با نتايج خوبي همراه بوده است.

علاوه بر درمانهاي موضعي، در موارد شديد پسوريازيس داروهاي متعددي وجود دارند كه بصورت تزريقي يا خوراكي براي اين بيماري بكار مي‌روند و اصطلاحاً درمانهاي سيستميك ناميده مي‌شوند. معمولاً متوتركسات اولين دارويي است كه براي اين منظور بكار مي‌رود. اين دارو كه در سال ۱۹۵۱ براي اولين بار در درمان پسوريازيس مصرف شد تكثير سلول‌هاي پوست را كم كرده غالباً بخوبي بيماري را كنترل مي‌كند. متوتركسات مي‌تواند هم بصورت خوراكي و هم تزريقي مصرف شود و غالباً پس از چند هفته اثر آن ظاهر مي‌شود.

همچنين مشتقات ويتامين A كه به رتينوئيدها معروف هستند با كاستن تكثير سلول‌هاي پوست، باعث بهبودي پسوريازيس مي‌شوند.

از داروهاي ديگر مي‌توان به سيكلوسپورين و هيدروكسي اوره اشاره كرد. طبيعي است كه تمام اين داروها با نظر پزشك تجويز شده، براي اطمينان از بي‌عارضه بودن آنها، انجام آزمايشات پايه و دوره‌اي ضروري است.

در هر حال, آنچه در مورد داروهاي سيستميك در پسوريازيس بسيار اهميت دارد، اين است كه بجز موارد استثنايي، نبايد از كورتيكوستيرروئيدهاي خوراكي يا تزريقي در اين بيماري استفاده شود. مصرف اين داروها، اگرچه ممكن است باعث بهبودي ظاهري اوليه شوند، ولي متعاقباً علاوه بر اثرات سوء متعددي كه دارند، باعث شعله‌ور شدن بيماري يا تبديل شدن آن به اشكال خطيرتر مي‌شود.

نكتة ديگري كه بسيار اهميت دارد، اين است كه هنگامي كه يك خانم مبتلا به پسوريازيس در سنين باروري تحت درمان با داروهاي سيستميك قرار مي‌گيرد، بايد بدقت از نظر پيشگيري از بارداري توجيه شود. در مورد برخي از اين داروها حتي تا ماهها پس از قطع دارو نيز بارداري مي‌تواند خطراتي براي جنين در پي‌داشته باشد.

منظور از درمان با اشعه در پسوريازيس چيست؟

بسیاري از اوقات هنگامي كه صحبت از درمان با اشعه مي‌شود، بيمار آن‌را با راديوتراپي يا پرتو درماني يكسان تصور مي‌كند، در حاليكه غالباً منظور از درمان با اشعه در پسوريازيس در واقع درمان با طول موج‌هاي خاصي از نور مي‌باشد. درواقع در اين روش كه از قديمي‌ترين روش‌هاي درماني در بيماريهاي جلدي مي‌باشد، بيمار پس از مصرف دارويي به نام پسورالن (P)، كه قبلاً از عصارة گياهان خانواده هويج بدست مي‌آمد، در برابر اشعه ماوراء بنفش (UVA) قرار مي‌گيرد. از همين روست كه به اين روش درماني، PUVA درماني گفته مي‌شود. هرچند PUVA درماني نيز عاري از عارضه نمي‌باشد، اما در كل روش بسيار موثري در درمان پسوريازيس‌هاي وسيع و مقاوم بوده، معمولاً تا ماهها هم تأثير آن پايدار باقي مي‌ماند. امروزه علاوه بر PUVA از طيف‌هاي اختصاصي تري از ماوراء بنفش همچون UVB نيز در درمان پسوريازيس دستگاه مي‌شود. اين روش‌هاي درماني غالباً در بخش‌هاي پوست بيمارستانها و گاهي نيز در مطب پزشكان و يا با استفاده از نور خورشيد انجام مي‌شود.

چه نوع رژيم غذايي براي بيمار پسوريازيسي لازمست؟

رژيم غذايي خاصي براي فرد مبتلا به پسوريازيس لازم نيست، هرچند مصرف زياد گوشت قرمز ممكن است باعث تشديد بيماري شود و از سويي ديگر مصرف روغن ماهي به علت اسيدهاي چرب ضروري، اغلب نقش كمكي در درمان دارد. علاوه بر اسيدهاي چرب اشباع نشده، ويتامين‌D نيز ممكن است اثرات مفيدي در درمان پسوريازيس داشته باشد. همچنين مصرف الكل و كشيدن سيگار ممكن است باعث تشديد بيماري شود.

آيا ليزر در درمان پسوريازيس موثر است؟

استفاده از ليزر در پزشكي به علت سهولت كاربري آن بسيار مورد توجه پزشكان و بيماران قرار گرفته است، اما گاهي اين علاقه اسباب سوء استفاده سود جويان را نيز فراهم مي‌آورد. آنچه در ارتباط با پسوريازيس مهم است آن است كه نوع خاصي از ليزر كه طول موج آن تقريباً مشابه اشعه ماوراء بنفش (UVB)B است، كما بيش با همان مكانيسم مي‌تواند باعث بهبودي پلاكهاي پسوريازيس شود، اما هنوز اين اثرات بطور كامل به اثبات نرسيده‌اند و بعلاوه دستگاه ليزري كه مناسب اين كار است به راحتي در تمام دنيا در اختيار قرار ندارد.

درمانهاي جديد پسوريازيس كدامند؟

با شناخت بهتري كه از چگونگي ايجاد شدن بيماري پسوريازيس طي سال‌هاي اخير حاصل شده است و با عنايت به اين نكته كه سيستم ايمني نقش مهمي در ايجاد شدن بيماري دارد، طي چند سال گذشته طيف جديدي از داروها غالباً به روش فن آوري زيستي (بيوتكنولوژي) ساخته شده‌اند كه قادرند با تصحيح اختلالات حاصل شده از پسوريازيس، بيماري را بهبود بخشند. اين داروها كه غالباً به درمانهاي «بيولوژيك» معروفند، گاهي اوقات با نتايج بسيار درخشاني همراه هستند اما نكته مهم در مورد آنها قيمت بسيار بالاي آنهاست و از اين رو فعلاً فقط در موارد بسيار شديد بيماري مصرف مي‌شوند.

چه كساني از بيماران مبتلا به پسوريازيس حمايت مي‌كنند؟

امروزه در مورد بسياري از بيماريهاي مزمن، گروههاي حمايتي وجود دارند كه به مشكلات مختلف بيماران رسيدگي مي‌كنند. اين امر در مورد پسوريازيس نيز مصداق داشته و انجمن‌هاي مختلفي براي اين بيماران وجود دارد كه اغلب نيز توسط خود آنها گردانده شده و از كمك و مشاوره پزشكان نيز استفاده مي‌كنند. هرچند در مملكت ما اين كار براي پسوريازيس هنوز انجام نشده است اما بيمار مبتلا به پسوريازيس از طريق اينترنت مي‌تواند در هر كجاي دنيا از اطلاعات و حمايت‌هاي اين گروه‌ها استفاده كند. مهمترين اين گروه‌ها شايد فدراسيون جهاني انجمن‌هاي پسوريازيس (IFPA) باشد كه درواقع يك اجماع جهاني از انجمن‌هايي است كه براي حمايت از بيماران مبتلا به پسوريازيس تشكيل شده‌اند و سالانه در يكي از كشورهاي دنيا گردهمايي دارند. اين فدراسيون انجمن‌هايي فعال در بيش از ۲۰ كشور در سراسر دنيا را سازماندهي مي‌كند

منبع

About these ads

برچسب‌ها: , , ,

56 پاسخ to “بیماری پسوريازيس چيست؟وراه درمان آن”

 1. ابراهیم Says:

  سلام دستتون درد نکنه چگونه این بیماری درمان میشه

 2. شهاب Says:

  با سلام دخترمن چندین سال است که بااین بیماری دچارست.درمانهای مانندضمادوتزریق بعدازمدتی کم تاثیر ویا بی اثر میشود بهترین درمانیکه تا بحال نتیجه بخش بوده پرهیز ازغذاهای مصنوعی وجلوگیری ازاسترس وبه حداقل رسانیدن اضطراب درفرد است .
  نوع پوشش هم که باپوست مستقیم درتماس است خیلی موثرست یعنی باپوشیدن لباسهای پلاستیکی مرض سریعا گسترش می یابد.تجربه شخصی حقیر در به حداقل رسانیدن صدمات
  این بیماری همینهابودکه عرض کردم چنانچه دوستی باروش خاصی که تاثیربهترداشته باشد اشناست محبت کند.درخاتمه شفای عاجل برای همه مریضها ازخداوند خواهانم.شهاب مرادی
  پاسخ:
  به امید خدا توسط ما قابل درمان است 3تا 5 ماه زمان می برد مشخصات بیمار؟

 3. شهرام Says:

  نام همسر من شهرام مي باشد . ايشان به بيماري پسوريازيس مبتلا هستند. تمام قسمتهاي پشت و جلوي تنه و ساق هر دو پا و هر دو دست و قسمتي از سر ايشان درگير اين بيماري مي‌باشد. به پزشكهاي بسيار زياد مراجعه كرده و داروهاي مختلف شامپو و صابونهاي مخصوص استفاده كرده است ولي هيچ يك اين بيماري را بهبود نبخشيده و يا اگر هم براي مدت كوتاهي آن را خفيف كرده است پس از مدتي بيماري در مقابل آن دارو مقاوم شده و شديدتر مي شود. به هر جا كه فكر كنيد مراجعه كرده. داروي گياهي استفاده نموده. ولي حتي بيماري كمتر هم نشده كه شديدتر هم شده است. خواهشمند است اگر راه حلي برايش وجود دارد مارا هم راهنمايي كنيد. با تشكر.

  • پيشگو Says:

   پاسح«
   همانطور كه ديده ايد .تنها كسي كه اين بيماري را درمان مي كند .ما هستيم .مشخصات خودرا بدهيد

  • درمانگر Says:

   پاسح«
   همانطور كه ديده ايد .تنها كسي كه اين بيماري را درمان مي كند .ما هستيم .مشخصات خودرا بدهيد

  • شهرام Says:

   من چندين سال است با اين بيماري دست و پنجه نرم ميكنم براي اولين و آخرين بار به اين گياه درمانگر مراجعه ميكنم هرچه بادا باد چون از هيچ پزشكي نتيجه نگرفتم ، حتي از اشعه درماني ولي دونفر كه به اين گياه درمانگر مراجعه كردند از كار ايشان راضي بودند و حتي يكي از بيماران ايشان مجروح شيميايي جنگ تحميلي بودند. اين هم آدرس سايت بزرگترين داروخانه گياهي در شهرستان لنگرود

   http://www.niloofar.org/news.php

 4. رضا Says:

  با سلام من رضا هستم و در یکی از شهرهای جنوبی کشور(بوشهر) زندگی میکنم چندین سال است که به بیماری پسوریازیس مبتلا هستم ولی ظرف یکسال گذشته این بیماری در من شدیدتر شده است بطوریکه در حال حاضر بیماری من حالت ژنرالیزه بخود گرفته است خواهشمند است چنانچه برای این بیماری روش درمانی سراغ دارید من را راهنمائی نمائید اجرتان با خداوند متعال.

  پاسخ:
  به صفحه فرم ورود اطلاعات اولیه بروید و مقررات سایت مطالعه و همانند دیگران مشخصات درخواستی در اعلام کنید به خواست خدا قابل درمان هستید

 5. ن-ه Says:

  با سلام-حدود يكسال است به اين بيماري مبتلا شده ام.خواهشمندم در صورت امكان مرا راهنمايي فرماييد. باسپاس فراوان

 6. علی بهنامی فر Says:

  باسلام.من ازاوایل سال 1385دچار بیماری ناخن شدم.ابتدایکی ازناخنهای دست راستم شروع به جداشدن وتغییر شکل نمودودرحال حاضر سه تاازناخنهای دستم ویکی ازناخنهای پایم دچاراین بیماری گردیده است.درمراجعات اولیه به پزشک وبا انجام ازمایش عفونت قارچی ومیکروبی تشخیص داده شد.که طی بیماری از اطراف ناخنهایم ترشحات پنیری شکل خارج می شدکه با تجویز داروهای انتیبیوتیک وضد قارچ این مشکل برای مدت زمان کوتاهی رفع می شد.الان حدود سه ماه است که عوارض پوستی شامل قاچ خوردن پوست اطراف ناخن وپوسته پوسته شدن انها وخارش وبوجود امدن لکه های قرمزروی پشت دست وپاوترک عمیق اطراف پاشنه پایم بوجود امده است.از شماتقاضای تشخیص ودرمان بیماری وجلوگیری از گسترش انرا دارم.لطفا دستور غذایی مناسب ارایه دهید. با تشکر فراوان.

  پاسخ:
  «دستورات پزشك را رعايت كنيد درصورت عدم درمان مراجعه كنيد .ميكروبي است.

 7. حسینی Says:

  ایا بیماری پسوریازیس(ناخن ها بصورت کامل) درمان دارد یا خیر؟
  در صورت نیاز میتوانم عکسهای ناخن هایم را برایتان بفرستم

 8. مهدي Says:

  با عرض سلام و خسته نباشيد من حدود 8 ماهي هست كه به اين بيماري دچارم و فقط در ناحيه زانوي سمت چپ و آرنج سمت راستم ميباشد پيش دكتر رفتم برام پماد تجويز كرده ميخواستم بپرسم چكار كنم تا تشديد نشود؟

 9. وحید Says:

  سلام .من 24 سالمه و از سن 6 سالگی به پسوریازیس مبتلا شدم و بیشتر در ناحیه شکم و پشت کمر و ران ها می باشد . توسط کلوبتازول رفع می شود ولی بعد از چند روز دوباره عود می کند راه حل رفع دائمی آن و یک دکتر فوق تخصص که بتواند کاملا آن را از بین برد را برایم بفرستین تو را به خدا کمک کنید . مردم
  پاسخ:
  توسط پزشك قابل درمان نيست .ما مي توانيم به خواست خدا درمان كنيم .مشخصات خودرا بفرستيد

 10. ناصر Says:

  با سلام
  مدت زيادي است كه از بيماري پسوريازيس رنج مي برم تمام داروها را امتحان كردم ولي هيچكدام جواب ندادند تورا خدا اگر راهي وجود دارد به من بگوييد

 11. mahmood Says:

  من 38 سالمه و حدود 10 ساله كه به اين بيماري مبتلا هستم . مدتي است اين ضايعات در سطح بدنم گسترش زيادي پيدا كرده و همچنين ناخن كوچك دو دستم گرفتار شده . همچنين مفصل انگشت دست راستم متورم و دردناك شده ودر ضمن دردي در پايين ستون فقرات دارم. به پزشك مراجعه كردم ولي تنها دارو هاي قبلي Divonexو بتامتازون را تكرار كرد لطفا راهنمائيم كنيد.

  • فرهاد Says:

   با سلام . نزدیک به 2 سال هست که به پسوریازیس مبتلا هستم . ابتدا در من شدید بوده که با مصرف سیکلوسپورین کمی بهتر شدم ولی با کاهش دارو مجدداً بیماری عود میکند. روش همیوپانی را هم امتحان کرده ام فایده ای نداشت . اگر مرا راهنمایی کنید ممنون میشوم.

 12. بی بی Says:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما

  من در امریکا زندگی می کنم و احتیاج به کمک شما دارم .نامزد من از بچه گی به این بیماری مبتلا است. و بیشترین دکتر ها را در اینجا رفته است ولی هیچ بهبودی در این بیماری نشد.آیا راهی هست؟ یا دارویی هست که ایشان معالجه شوند؟.ایا واقعا این بیماری قابل درمان است؟

  از راهنماییتان سپاسگزارم

 13. نادررجعتی Says:

  حدود 30سال است مبتلا به بیماری پسوریازیس هستم ودر 15سال اخیر بصورت شدید مبتلا هستم لطفا درخصوص درمان راهنمایی فرمایید

 14. نويد پويان Says:

  مادرخانم حدودسي سال باين بيماري مبتلا است وبطورمتوسط هرده سال يكبار اوت ميكند،ودرمان آن كپسولي به نام نئوتيگاسول ميباشد. وپس ازمصرف آن بهبودمييابد.

 15. جوادفتحی Says:

  حدود 2 سال درگیر این بیماری ام .ضایعات پسوریازیسی بر روی سر-بازوها-ران چپ واخیرا روی صورت ایجادشده نزد پزشک هم رفتم ولی درمان نشد چگونه میتوان انرا بویزه روی صورت را درمان کرد

 16. مهسا Says:

  سلام.من 18 سالمه و تز 9 سالگی به این بیماری مبتلا هستم.درمان های مختلفی را هم تجربه کردم و فایده ای نداشته.فعلا در سرمو صورتم و بعضی از نقاط بدنم این علایم رو دارم.لطفا منو راهنمایی کنید.>

  پاسخ:</strong
  قبلا هم گفته ایم در جای دیگر قادر به درمان این بیماری نیستند اما شکر خدا روش ما تاحال کارساز ودرمانگر بوده است
  به صفحه فرم ورود اطلاعات اولیه در صفحه اول سایت ستون سمت راست مراجعه کنید و مقررات سایت را بخوانید و همانند دیگران مشخصات را وارد کنیدو برای درمان خود از طریق ما اقدام کنید

 17. مسعود Says:

  sسلام من 24 سالمه كه حدود 5 ساله به اين بيماري دچارم و از ناحيه سر بصورت جدي برخوردارم و آرنج و زانوها بصورت خفيف
  تو رو خدا اگر راهي دارد كمكم كنيد

 18. کیانوش Says:

  خواهرم 30 سال است که با این بیماری دست و پنجه نرم مکنه هزار جور درمان هم کرد اما فایده نداشته راهنماییم کنین
  ممنونم

 19. مسعود Says:

  سلام
  4 سال است که به این بیماری دچارم
  هر دکتری یک پمادی می دهد
  ولی کلوبتازول کمی اثر دارد جیدا این بیماری آرنجوساق پاها زانو دستهایم را گرفته
  جاهای دیگر هم هست
  من دیابت هم دارم
  لطفا هر گونه راهنمایی دارید به آدرس ای میل من بفرستید

 20. علی Says:

  سلام از 12 سالگی پسوریازیس دارم تمامه روش های درمان رو انجام دادم اما بهبودی موقتی بوده الان 34 سالمه براتون بگم از تیکه برداری بگیر تا پمادهای مختلف و لیزر و اشعه و دارو و گیاه درمانی و الا ماشالاه….. البته همگی جواب داده اما وقتی بر میگرده شدیدتر میشه. البته الان دیگه تجربه زیادی پیدا کردم در مورده غذاها و داروها که چه چیزهای بدترش میکنه.راستشو بخواهین دیگه روحن کم اوردم و به خاطر این روم نشد ازدواج کنم یا حتی یه استخر معمولی با دوستام برم هیچکس ماهارو درک نمیکنه نمیدونم شایدم ما حساس شدیم از این به بعد فقط منتظرم……………شاید ! پیدا شه
  پاسخ:
  ژسوزیاریس با روش خاص ما قابل درمان است .چند مورد داشته ایم که پس از درمان راضی بوده اند اگر مایل بودید مشخصات خودرا بفرستید .تا پاسخ قطعی دهیم

 21. علیرضا جعفری Says:

  باسلام وخسته نباشید من 9سال است به پسوریازیس خفیف مبتلا هستم و در حقیقت به ارث بردهام چون که پدم به نوع شدید آن مبتلا میباشد واز بستگان نیز چند نفر دیگر هستند شما در جواب بعضی از امیل ها نوشتهاید ما میتوانیم درمان کنیم خواهشمندم بنده را جهت درمان راهنمایی فرمایید ودر صورتی که آدرس مشخصی دار ید ونیاز به حضور ما میباشد لطفا آدرس رامرقوم فرمایید. این کار شما اجر معنوی بسیار بزرگی دارد.

 22. اميررضا Says:

  سلام من 16 سال دارم و 8 ماه هستش كه به پسوريازيس مبتلا هستم . ولي خيلي كم هستش و روي دستم هست .مي خواستم بدونم چگونه مي شود كاملا درمان شود . هزينه اش هم اصلا بايم مهم نيست. لطفا مرا راهنمليي كنيد.
  پاسخ:براساس شرایط سایت اقدام کنید .اگر خدا بخواهد درمانش ساده است و زمان نمی برد

 23. رضا Says:

  رضا شوهر من حدود 5 ماه است که از ابتلا به این بیماری آگاه شده این بیماری در سر صورت ، زیر بغل و توی گوش و آلت تناسلی در برگرفته ، کلوبتازول و دیاپوکساید و…را استفاده کرده اما اثری نداشته خواهش می کنم راه حلی نیز در این به من بدهید .
  در ضمن شوهر من آدم عصبی و جوشی می باشد .

 24. محسن Says:

  عرض تشکر

 25. علی Says:

  سلام. من 22 سالمه و از سن 15 سالگی به پسوریازیس مبتلا شدم و فقط در ناحیه سرمی باشد
  هر بار هم که به یک متخصص مراجعه میکنم داروی بتامتازون و یک شامپو و یک محلول برای شستشو تجویز میکند که پس از مصرف بهبود می یابد ولی کمتر از یک ماه دوباره روز از نو…….
  اگر برای درمان دائم راه حل دارید کمکم کنید….. با تشکر از زحمت های فراوانتان.

 26. شیدا Says:

  سلام من 26 سالمه و فکر کنم 20 ساله که پسوریازیس دارم ..نمیدونم از نوع خفیفه یا نه…چون اولا هیچ خارسی ندارم و دوما بیماریم به وحشتناکی هیچ کدوم از عکسایی که تو این سایتا هست نبوده…ولی تقریبا همه جای بدونم هست اما کوچولو کوچولو..مثل نقطه…از کرم زدن خسته شدم…وقتی کرم استفاده میکنم کمتر از یه هفته تمام بدنم خوب میشه ولی اگه استفاده نکنم کمتر از یه ماه دوباره برمیگرده…میخوام اگه شما درمان قطعی برای این بیماری دارین به منم کمک کنین..ممنون میشم

 27. هادی موسوی Says:

  سلام ویژه به همه کسانی که از بیماری ÷سوریازیس رنج میبرند من هادی هستم از شیراز من از سن هفت سالگی به این بیماری مبتلا شدم .من هم مثل خیلی ها از سر و ارنجم شروع شده دوستان عزیز چنانچه هریک از شما راهی برای درمان این بیماری ÷یدا کردید لطفا من رو هم با خبر کنید.من هادی هستم از شیراز همه تون رو دوست دارم.خداحافظ.0171130043

 28. سودابه Says:

  سلام دوستان من از سن 10سالگی مبتلا شدم والان 23سالمه اوایل خیلی ناراحت بودم اما به این نتیجه رسیدم هرچقدربیشترنگران باشم بدتر میشم اول از سرم زانو وارنجم شروع شد تا 17سالگی بعدپشتم خوشبختانه سرم درمان شد اول به خاطراستفاده ازمحلولهایی که پزشکها تجویز میکردن کم شد بعد من بااستفاده ارلوسیون بتامتازون اوایل روزی 3بار بعد صبح وشب ودرآخر فقط شبها بعدحدودیک ماه لوسیون کلوبتازول05 /0یک شب درمیان والا هم هروقط دوست دارم راستی ازشامپو کل تار استفاده کنید هفته اول یک روز در میان هفته دوم دوروز درمیان وهفته سوم سه روز درمیان امیدوارم برای شما عزیزان هم جواب بده برای پشتم هم ازپمادپسوریامنت استفاده میکردم اما متاسفانه درمن باعث ضعف وافت فشار میشه

 29. محمد حسين Says:

  من پسري پانزده ساله هستم و 4 سال است كه به بيماري پسوريازيس دچار شده ام البته تشخيص پزشك بوده اين لكه ها روي حوالي قوزك پا و لكه كوچكي روي زانو ايجاد شده و به تازگي اين لكه ها به سرعت در حال گسترش است به طوري كه وقتي صبح بلند مي شوم با خارش قسمت مبتلا متوجه لكه جديد مي شوم ودر روحيه من تاثير گذاشته و مي ترسم تمام تنم را بگيرد لطفا راه چاره اي برايم بيانديشيد.

 30. سوگل Says:

  سلام می خواستم بدانم روش درمان شما چیست؟لطفا توضیح دهید
  پاسخ:
  تفيير در رژيم
  برخي مواد گياهي
  انرژي درنهايت

 31. سوگل Says:

  هزینه درمانتان برای این بیماری چقدر است؟و آیا درمان قطعی دارد؟با تشکر

 32. فاطمه Says:

  من 4سال است که این بیماری را دارم و مانند بقیه همه داروها را امتحان کرده ام ولی بی نتیجه بود من 30 سال سن دارم و بیماری بیشتر بر روی ساق پاهایم اسن ولی به همه جا منتشر می شود . ناحیه سر و کف دستانم هم درگیر است . از خداوند می خواهم مسبب درمان شما باشید .

 33. امیر Says:

  سلام من چند سالی میشه که به پسوریازیس مبتلا هستم و ممنون میشم که در درمان این بیماری من رو کمک کنین

 34. امیرمحمود Says:

  سلام دوستان با همتون هم دردی میکنم من اوج پسوریازیسو تجربه کردم راهی نیست که نرفته باشم واسه درمان…حتی با دعا و توسل … حتی دست دادن معمولی را نمیتونم تجربه کنم خودتون بفهمین دیگه…بعد ظهور امم زمان دومین دعام پیدا شدن درمان قطعی پسوریازیسه….البته اگه به اعصابتون مسلط بشین میتونید این مریضیو مهار کنید

 35. دکتر خراسانی Says:

  این کامنتی که به نام شهاب درج شده ادعایی از جانب استاد مرادی مطرح کرده لطفا حذف کنید.
  عبارت مذکور اصلا در سایت ایشان نیست!

  http://www.shahab-moradi.ir/index.php?option=com_search&Itemid=72&searchword=%D8%A8%D9%87+%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%AF+%D8%AE%D8%AF%D8%A7+%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7+%D9%85%D8%A7&submit=%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88&searchphrase=exact&ordering=newest

  پاسخ:
  علیرغم بذل وقت و حوصله ای که در بررسی خواستتان کردیم .اما ما که متوجه کم و کیف در خواست شما نشدیم. مگر هرکه سایتی دارد همه کارهایش در آن ثبت است؟؟اولا مثلی به یادمان افتاد هرکه ریش دارد .بابا ی من یا شما نیست . . دوما خودشما کی هستید ؟خود این آقای استاد؟ یا وصی و وکیل و.یا پزشک او هم که بعید است باشید ..و به علاوه دلیل معقولی هم در معرفی سایتتان و فرد مورد نظر ندادید . به قول علما: الحمدلله معلوم است که ایشان بسط ید دارند و دارای منبر و جایی در تلویزیون و…هم که هست .
  بنا را برحسن ظن احتمالی و تبلیغی اوشان بگذارید انشاءالله و شاید تشابه است ویا….و…و

 36. azin Says:

  دختری 23 ساله هستم که 9ساله به سوریازیس مبتلا شده ام.اکثر راهها رو رفتم.حدود یک ساله وضعم وخیم تر شده.تو رو خدا اگه درمان قطعی داره من رو هم راهنمایی کنید.اخیرا پرتو درمانی رو بهم پیشنهاد کردن.از طرفی قصد بارداری دارم.تو رو خدا هر چه زود تر راهنماییم کنید.ممنونم.

 37. امین Says:

  سلام من 26 سالمه و از سن 7 سالگی گرفتار این بیماری هستم و حدودا تمام بدنم به طورشدید درگیره بیماریه . هر دکتری هم میرم فقط یه نوع دارو ترکیبی میدن که دیگه زیاد تا÷یر گذار نیست از نظر روحی خیلی دچار مشکل شدم لطفا کمکم کنید

 38. آذین Says:

  سلام
  من خیلی وقته کامنت گذاشتم ولی هیچ جوابی دریافت نکردم!!!!!!!!!!!

 39. سارا Says:

  سلام.من23سالمه و به نظر خودم مبتلا به این بیماری هستم
  تمام بدنم خارش شدید داره بعضی از شبها تا چند ساعتی خوابم نمیبره،التهاب داره.پوستم با کوچیکترین عامل یا فشاری تحریک میشه و در جا محلش ورم میکنه دکترم که رفتم گفت که درصد گلبول سفیدم بالاست(سیستم دفاعیم خیلی فعاله)خوب منم جدی نگرفتم!!تا اینکه چند وقت پیش یکی از ناخنای پام تغییر شکل داد(انگار که رو ناخنم ناخن دیگه رشد کرد 2تیکه شد)بازم جدی نگرفتم اما حالا که مطالب دوستان و میخونم متوجه میشم که باید جدی بگیرمش! در ضمن من تا چند وقت پیش جویدگی ناخن داشتم.من ساکن ایلامم و گمان نکنم در این زمینه پزشکی اینجا باشه ممنون میشم شما من و راهنمایی بفرمایید

 40. صفورا Says:

  سلام،من 23سالمه
  خیلی وقته که دچار خارش شدید شدم طوریه که بعضی مواقع نمیتونم بخوابم محل خارشم قرمز و متورم میشه بعد مدتی تورمش میخوابه میخوام بدونم منم دچار این بیماری شدم؟چند وقت پیشم یکی از ناخنهای پام 2تیکه شد!!!!(انگار که رو ناخنم ،ناخنی دیگه رشد کنه!!!!!)فکر نکنم اینجا متخصصی باشه که مراجعه کنم!(ایلام)اما پیش دکتر که رفتم گفت که علت اینکه پوستم با کوچکترین تحریکی عکس العمل نشون میده و متورم و قرمز میشه اینه که سیستم دفاعی بدنم،همون گلبول سفیدام بالاست.
  ضمنا من تا چند وقت پیش جویدگی ناخن داشتم اما حالا ترکش کردم.خیلی ازتون ممنون میشم کمکم کنید واقعا هرچی که هست اذیت میشم

 41. صفورا Says:

  اما بعد اینکه خارش پوستم خفیف میشه اثری از چیزی که دوستام گفتن (مثل لکه)ندارم.اما مشکل اصلیم1- خارش شدیده حتی در صورتم!!2-کل بدنم با کوچیکترین تحریکی متورم میشه و خارش پیدا میکنه
  پاسخ:
  مشخصات خودرا براساس فرم سايت بدهيد تا با امكانات خودتان: اگر خدا خواهد جواب دهيم

 42. هنگامه Says:

  سلام همسر من رضا 4 ساله که به این بیماری مبتلاست لطفا کمک کنید تا درمان شود

 43. محسن Says:

  سلام من محسن هستم . اولین بار تو سربازی به این بیماری مبتلا شدم و روی کف سرم پر ازوسته شد که با مالیدن یک محلول از بین رفت و برای بار دوم همین هفته گذشته بعد از 6 سال بازم همون اتفاق برام افتاد . می خواستم بدونم چقدر احتمال داره در اینده بازم من به این بیماری مبتلا بشم و فقط همین سرم به صورت محدود یا احتمال شیوع به جای دیگه ای هم هست ممنونم مرا راهنمایی کنید

 44. elham Says:

  salam ,babate hame chi mamnoon.

 45. شقايق Says:

  من 34 ساله هستم از سن 24 سالگي در قسمت ناخن دست دچار عارضه پسوريازيس بودم ابتدا به قارچ مشكوك بودم پسي از طي يك دوره رمان با كلوتريمازول قطره اي بدون تاثير بع از 5 سال كه هيچ درماني نداشتم بعد از 5 سال 3 ناخن دست ودو ناخن پا و پوسه پوسته شدن پاشنه پا مجددا به پزشك مراجعه كه تشخيص پسوريازس داده شد وابتدا با درمان پماد دايونكس و يك پماد تركيبي وازلين جهت درمان پس ار سه ماه با تزريق چند مرحله كورتون تقريبا 1 سال به هيچ نتيجه اي نرسيدم در حال حاضر پس از دو سال بدون هيچ درماني بهتر نشده وپيشرفتي هم نداشته لطفا در صورت امكان راهنمائي كنيد

 46. behnaz Says:

  salam,mishe rahnamaee m konid chejoori ozv sham?

 47. حمید رضا ریاهی نژاد Says:

  بیماری پوستی دا الصدف { پسوریازیس } سن من 35 سال است از 17 سالگی دچار به این بیماری شدم از پماد { کلو بتازل} استافاده می کنم خطر ان چقدر است با توجه به این من دارای بیماری فشار خون هستم و پوست نازکی دارم تو صیه شما چیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ با تشکر از سایت مفید پیشگو

  پاسخ:
  اقدام کنید

  http://pishgo1.com/form-new/

 48. mehdi Says:

  سلام
  من هم پسورياسيس ناخن دارم. انگشتهامو آمپول زدم ولي تاثير چنداني نداشت
  آيا اين بيماري درمان دارد؟؟؟؟؟؟

 49. یلدا Says:

  سلام من 34 سال دارم
  و این بیماری از سن 15 سالگی
  به صورت شوره سر آغاز شد
  من اطلاعی نداشتم بعد ها دو زیاد شد و
  دو سری با استرس درتمام بدنم منتشر شد
  درمان های زیادی رو امتحان کردم
  ابتدا که با خارش زیاد مواجه بودم
  که نمی تونستم بخوابم درمان
  جو با دوغ رو امتحان کردم که
  البته خارش اون کم شد
  2- داروهای خوراکی و تزریقی که مقطعی عمل می کرد
  3- الان شاتوت رو برای زمستونم فریز کدم و به خاطر آنتی اکسیدان فراوان استفاده می کنم تا ببینم چی میشه که از یکی از بچه های اینترنتی شنیدم که به همین روش خوب شده
  4- درمان با حروم مغز که سریع در بهبود زخمها جواب میداد که به این طریق که اونو از تو غلافش درمی آوردم و روی تنم می مالیدم و بامد روی آن می گذاشتم اما صبح که بیدار می شدم بوی بدی می داد و احساس خشکی می کردم بعد ها فهمیدم کرم ساختنی دکتررو بعدش بمالم بسیار بسیار خوب است
  5- خون غلیظی داشتم با زرشک و عناب که هر شب یه مقداری خیس می کردم و صبح می خوردم رقیق شد البته تا 40 روز خوردم اما مدت کوتاهی تمام بدنم جوش های ریزی زد انگار مواد زاید تو خونم در تمام بدن رقیق شده و راه افتاده بود اما کوتاه بود و زود بهبودی رو متوجه شدم
  6-یه مدت از برگگ سنجد بهاره استفاده می کردم فقط درست کردنش سخت بود اما بسیار مفید بود
  7- الان اگه رو انگشتم خشکی حس کنم شب همونجارو وازلین با یه تکه پارچه می بندم هر چی باشه خوب می شه
  8- طب سوزنی رفتم 4 جلسه اما چون خیلی کند بود حوصلم نیومد
  9- حجامت کردم هر جارو میدیدم می زنه اما این منو خیلی کم خون می کرد بعد از این که مجموعه کتاب های یک پزشک تخصص در گیاهی رو گرفتم دیگه این کارو نکردم چون فهمیدم این رکم خونی مضرتر از بیماری من هست
  10 الان دیگه این کتابارو می خونم و امیدوارتر شدم برای از بین بردنش چون کنترلش که می تونم کنم
  بعدن اگه خواستین اسم نویسندشو می گم بهتون

  11- اما چیزی که میشه برای همه گفت اینه که باید مراقب دفع مرتب روده ها و روزانه یک بار حداقل بود چرا که در صورت عدم دفع مرتب مواد زاید در خون منتشر و هر بیماری زیاد می شود

 50. فراز Says:

  برای درمان پسوریازیس فقط باید تغذیه طبیعی هر فرد با توجه به نوع گروه خون شخص مبتلا را داشت وگرنه از طریق علم پزشکی درمان ندارد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s


دنبال‌کردن

هر نوشتهٔ تازه‌ای را در نامه‌دان خود دریافت نمایید.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: